Choreografija: pirmos dalies – Anne Ekenes, Pia Holden („Panta Rei“, Norvegija), antros dalies – Birutė Letukaitė („Aura“, Lietuva)
Kompozitorius – Antanas Jasenka
Asistentė dramaturgijai – Silvija Čižaitė-Rudokienė
Šviesų dailininkas – Vladimiras Šerstabojevas
Kostiumų dailininkas – Thom Bara
Vaizdo projekcijų autorius – Saulius Paliukas
Šokėjai: Ema Nedobežkina, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Haruka Suzuki, Kirie Oda, Laura Witzleben, Love Hellgren
Trukmė – 60 min.
Premjera – 2016 m. vasario 17 d.


Kokia yra istorijos svarba asmeniui? Kaip praeitis formuoja mūsų tapatybę? Tarptautinis projektas, kurio metu trys choreografės – Birutė Letukaitė, Pia Holden ir Anne Ekenes – svarsto žmogaus egzistencijos prasmes. Šokio spektaklyje vienu iš atspirties taškų tampa lietuviškasis moteriškumui priskiriamas naratyvas – godos.
„Godos“ – tai pirmapradis taškas, paskatinęs kelis skirtingus žvilgsnius į šiandienos pasaulį. Lietuviškosios dalies inspiracija tapo gaivališka praeitis ir jos atspindžiai šiandienos žmoguje. Norvegijos kūrėjos gilinasi į moters pirmapradiškumo paieškas, kupinas nostalgiško praeities ilgesio.
Ką šiandien reiškia godos ir kaip dabar godojame? Kokį istorijos naratyvą kuriame ateities kartoms?

Apie šokio tetarą PANTA REI

Šokio teatras „Panta Rei“ įsikūręs Norvegijos sostinėje Osle. Trupės kūrybai būdingi greito tempo ir spalvingi šokio spektakliai, prieinami plačiam auditorijos ratui. Šis šokio teatras įgyvendina aktyvią edukacinę programą, skirtą skatinti vaikų ir jaunimo artistiškumą bei mokyti kūrybinio šokio. Meno vadovė Anne Ekenes „Panta Rei“ šokio teatrą įkūrė 2000-aisiais. Trupė sukūrė devynis šokio spektaklius ir įgyvendino daugybę šokio projektų.

Panta Rei“ šokio teatras taip pat gavo 5 milijonų Norvegijos kronų vertės paramą iš „Sparebankstiftelsen DNB“ fondo – didžiausią šio fondo kada nors šokiui suteiktą pripažinimą ir paramą.Panta Rei“ žada bendradarbiauti su trimis regioniniais teatrais Norvegijoje – nuo 2015-ųjų iki 2017-ųjų sukurti tris šokio spektaklius ir surengti gastrolių turą kartu su „Scenekunst Østfold“, „Teater Innlande“ ir „Brageteatret“ teatrais.

Panta Rei“ šokio spektakliai nukreipti į socialinių ir asmeninių problemų esmę. „Godos“ – ne išimtis. Šis spektaklis siūlo pažvelgti į moteris kaip į sielos vartų saugotojas. Bendradarbiaujant su „Aura“, pasitelkus meninę raišką, „Panta Rei“ šokio teatrui pavyko sugretinti ir užmegzti dialogą su lietuviškąja bei Lietuvos moterų kultūra – besiskiriančia nuo norvegių istorijos ir, visgi, kažkuo panašia. 

Projektas „Godos“ yra įgyvendinamas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programą „Europos kultūros paveldo kultūros ir menų įvairovės skatinimas“. Programa įgyvendinama su partneriu – Norvegijos menų taryba. Programos įgyvendinimą administruoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA). Plačiau apie programą skaitykite elektroninėje svetainėje www.eeagrants.lt.

Spektaklis parodytas
2016 m.
LIETUVA — Kaunas, Vilnius, Klaipėda, Švenčionys, Mažeikiai, Neringa, Rokiškis
NORVEGIJA — Oslas, Mosas, Fredrikstadas
ITALIJA — Florencija
JAV — Sietlas

 FOTO Trine Sirnes

Parašykite komentarą