16299016_1846517552288047_4056011255454216163_n

Judesio spektaklis „Metamorfozė“ – pirmasis pradedančiosios šiuolaikinio šokio šokėjos Justinos Kiuršinaitės choreografinis darbas. Spektaklyje pasirodo ir šokio studijos “Aura” pradedančiųjų grupės šokėjai.

Spektaklyje vaizduojami pirmieji žingsniai kūrybos ir naujo gyvenimo etape. Šį periodą galima suskirstyti į keturias fazes: suvokimo, transformacijos, pirmojo atstūmimo ir susitaikymo. Čia nagrinėjama vienatvės, vidinių blokadų, pasimetimo ir bejėgiškumo temos bei už to slypintis ryžtas ir viltis. „Metamorfozė“ – tai ne vien bandymo įžengti į šokio pasaulį refleksija, bet kartu ir vidinių transformacijų atvaizdavimas judesių kalba. Kūrėja žaidžia savo autentišku ir neprofesionaliu judesių žodynu, patirtimis ir iš jų kylančiomis deformacijomis, kad perteiktų jauno menininko kovą su savo baimėmis ir barjerais. Žiūrovui belieka stebėti ir nuspręsti, ar tai – beviltiška kova su savo iliuzijomis, ar lemties egzaminas?

Atlikėjai: Justina Kiuršinaitė, Kauno šokio teatro „Aura“ studijos pradedančiųjų grupės nariai.
Muzika: Lee Rosevere, Nils Bech, Azealia Banks, MLFQUE, Flying Lotus, Solange Knowles, FKA Twigs. 

Pirmasis spektaklio variantas buvo parodytas 2016 m. birželio 13 d., galerijoje „Meno parkas“, kartu su kūrėjos vadovaujamos „VDU Judesio studijos“ nariais. Antrojo varianto, kurį matys žiūrovai, premjera įvyko 2016 m. gruodžio 22 dieną „Kauno menininkų namuose“. Kūrinys buvo puikiai įvertintas žiūrovų ir susilaukė teigiamų kritikų atsiliepimų. Deimantė Dementavičiūtė – Stankuvienė teigia: „Apibendrintai galima sakyti, jog nors J. Kiuršinaitei dar yra ko mokytis, pradžia tikrai žadinanti daug vilčių. Pirmieji kūrybiniai žingsniai sunkūs, bet vaisingi. „Metamorfozė“ – pavyzdys, kiek daug galima nuveikti siekiant savojo tikslo. Neabejoju, jog turimas ryžtas ir tikėjimas savimi jaunąją menininkę nuves į didžiąją sceną.“  (“Metamorfoziškai šiuolaikiško šokio link”, 2016 12 29, dance.lt)

Apie kūrėją:
Justina Kiuršinaitė yra šiuolaikinio šokio kritikė ir pradedančioji šokėja, Kauno šokio teatro „Aura“ studijos narė. Savo kūno raiškos įgūdžius Justina tobulino VDU Akademiniame judesio teatre 2013-2015 metais (vadovas Marius Pinigis), Kauno choreografijos mokyklos suaugusiųjų šokio ugdymo programoje (2014-2015), Kauno šokių teatro „Auros“ studijoje (nuo 2014 metų), Vasaros šokių mokykloje (2014; 2015; 2016). Kūrėja yra dalyvavusi daugelyje Lietuvoje vykusių šokio seminarų bei tokiose užsienio šokio programose kaip „Tipperary dance platform laboratory 2016“ ir „Dutch summer dance course 2016“.
Justinos solinis debiutas įvyko 2015m. lapkričio 19 d. VDU Menų fakultete vykusiame renginyje AD LUX, kuriame pristatė improvizacinį šokio pasirodymą “Metamorfozė: pradžia”. Pradedančioji menininkė savo kūryboje ir pedagoginėje veikloje nagrinėja metamorfozės tematiką ir kaip ji gali atsiskleisti, pasitelkiant skirtingų šokėjų patirtis ir judesių žodynus.
Judesio spektaklis „Metamorfozė“ – pirmasis pradedančiosios šiuolaikinio šokio šokėjos Justinos Kiuršinaitės choreografinis darbas. 

Kada: Vasario 8 d., 19val.

Kur: Šokio edukacijos erdvė AURA+ (M. Daukšos g. 34, Kaunas)

ĮĖJIMAS LAISVAS, registracija info@aura.lt

Parašykite komentarą