15288448_1198788136879637_407347829904820922_o

Vasario 24 dieną prasidės ilgametes tradicijas turintis profesionalių teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams”. Pradėti festivalį garbė suteikta pernai metų laureatams – Kauno šokio teatrui „Aura“, publiką sužavėjusiam šokio spektakliu GODOS. Atidarymo vakarą „Aura“ pristatys spektaklio „Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų” premjerą.

Spektaklyje per šokį iškalbėti visuomenės skauduliai. Su smurtu kiekvienas susiduriame: tiek tiesiogiai, tiek artimoje aplinkoje, tiek viešojoje erdvėje. Šeima, kuri turėtų būti saugiausia erdvė, deja, vis dažniau tampa didžiausių sužeidimų vieta. Šis spektaklis – simboliška išpažinties forma. Lyg paukščiai norinčios skristi šokėjos įkūnija siekį išsivaduoti iš kaustančios baimės ir pakilti naujam gyvenimui“, – sakė Kauno šokio teatro atstovė spaudai Edita Kiznienė.

Spektaklio eskizas buvo sukurtas specialiai „Baltojo kaspino“ festivaliui, kuris prisideda prie pasaulinės iniciatyvos atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą. „Menas – ypatingai gera priemonė judinti ir keisti nusistovėjusias normas visuomenėje. Per meną kalbėti lengviau, nes sujudinamos žiūrovų emocijos. Žmonės, atėję į aukštos kokybės meninius renginius, gauna ir socialinę žinutę. Šis spektaklis – taip giliai sujaudina, kad salėje sėdintys tiesiog nebesulaiko ašarų“, – sakė Daiva Baranauskė, festivalio „Baltasis kaspinas“ organizatorė.

Spektaklio choreografė, Birutė Letukaitė įsitikinusi, kad kiekvienas kūrėjas turi būti socialiai aktyvus. Jis turi kalbėti žmonėms, ieškodamas aktualių temų ir atspindėdamas jas kūryboje. „Aš esu už tokį meną. Menas vardan meno skatina izoliaciją. Juk negyvename po vieną, esame socialinės būtybės. Manau, kad kiekvienas buvimą čia galime pagerinti per savo darbus. Antraip, kam reikalingas menas? Kūryba –ne laboratorija. Galima sėdėti namuose ir sau kažką nagrinėti. Temos, kuriomis kalbi, turi būti girdimos ir suprantamos žmonėms“, – teigė choreografė.

Po spektaklio eskizo Viktorija Vaičiūnaitė recenzijoje „Šokis virtęs rauda“ rašė: „Dviejų pasaulių kontrastai bei išreikšti moters vidiniai išgyvenimai sukūrė stiprų emocinį spektaklio pagrindą. Šį įspūdį kūrė ne tik ekspresyvi muzika, šviesos ir kontrastingos judesio variacijos, bet ir moterų šokėjų akys, žvilgsniai. Viskas buvo tikra – ne suvaidinta, o išjausta, ir ne tik kūnu, bet ir siela“

Kviečiame į jaudinančią PREMJERĄ vasario 24 d., penktadienį, 18.30 val. Rokiškio kultūros centre

Spektaklį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

PREMJERA! Šokio spektaklis “Noriu maitinančios dienos iš tavo rankų” (chor. B.Letukaitė) 

Kada:  Vasario 24 d., 18.30 val.

Kur:  Rokiškio kultūros centras (Respublikos g. 96, Rokiškis) Lietuvos profesionalių teatrų festivalis “Vaidiname žemdirbiams-2017″

Bilietus platina Rokiškio kultūros centro kasa.

Parašykite komentarą