stauskaites

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje ( K. Donelaičio g. 16, Kaunas), balandžio 7 d., 17 val. įvyks žymios menininkės Jūratės Stauskaitės parodos „Esu“ atidarymas.

J. Stauskaitės paroda „ESU“ – tai nuotykis ne tik žiūrovui, bet ir pačiai menininkei, pirmąkart taip išsamiai pristatančiai savo kūrybos kardiogramą.

Stabteldama prie ryškiausių kūrybos epizodų, kūrėja apmąsto sudėtingą ir prieštaringą žmogaus – moters – gyvenimo kelią – nuo patiklaus jaunystės naivumo per meditacijų tylą ir skrydžio ilgesį iki maištaujančios realybės ir brandos. Pasirinkusi Kauną kaip savo gimtąjį miestą, menininkė sako realiai priartėjusi prie savo ištakų, lėmusių jos gyvenimo būdo ir kūrybinės raiškos kryptis.

Šokis – nuolatinis gyvenimo palydovas, atsispindintis menininkės darbuose: “Turbūt šokau prieš gimstant, šoksiu ir po mirties”( J.Stauskaitė ).

Prieš 26 metus menininkės darbų paroda “Šokis” atidarė pirmąjį tarptautinį modernaus šokio festivalį “Aura”. Prieš porą metų festivalio programoje taip pat buvo pristatyti J.Stauskaitės darbai. Todėl visai neatsitiktinai, parodos atidarymo metu, AUROS šokėjai gyvos saksofono muzikos fone, atliekamos Giedriaus Balbierio, įkūnys iš darbų alsuojančias nuotaikas.

J. Stauskaitė – dailininkė, pedagogė, publicistė, viena ryškiausių mūsų šalies menininkių ir aktyvių kultūros lauko dalyvių. Ji atstovauja kūrėjų kartai, subrandinusiai savo kūrybos pasaulį nepriklausomybės idėjų skleidimosi ir tapsmo laikotarpiu.

Kviečiame!

Parašykite komentarą