padaryk iš manęs jungiklį_Laura vansevičienė

Lapkričio 4 ir 5 dienomis „Session House“ teatre Tokijuje Kauno šokio teatras „Aura“ pasirodys festivalio „Dance Bridge International 2017“ publikai. „Aura“ į Japoniją vyskta su ne vieną teatrinį apdovanojimą pelniusiu šokio spektakliu „Padaryk iš manęs jungiklį“.

Originaliame spektaklio sąstate šoka vienuolika šokėjų, gyvai skambant kompozitoriaus Antano Jasenkos muzikai. Į Japoniją šis spektaklis atkeliaus adaptuotas dviejų šokėjų porai.

Perteikti spektaklio temas ir spalvas choreografė patikėjo šokėjams Emai Senkuvienei (Lietuva) ir Blake Seidel (JAV). Scenoje išvysime tikrus savo srities profesionalus ir talentus: šokėja E.Senkuvienė buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ – aukščiausiam teatriniam apdovanojimui Lietuvoje, o kompozitoriui A.Jasenkai už muziką spektakliams šis prizas įteiktas net keletą kartų.

Nepriekaištingai atlikti judesį gali daug kas. Tačiau tokia judesio motyvacija, toks unikalus gebėjimas sujungti mintis, vidines būsenas ir dvejones su kūnu – itin retas atvejis“, – apie šokėjos E. Senkuvienės unikalumą sakė choreografė B. Letukaitė.

Nors šokio teatras „Aura“ į Japoniją atvyksta pirmą kartą, su šia šalimi teatrą sieja įvairūs saitai. Šių metų festivalyje „Aura 27” Japonijai parodytas ypatingas dėmesys. Festivalio programoje vienas vakarų buvo skirtas pristatyti japonų šiuolaikiniam šokiui, taip pat surengtas susitikimas su festivalio publika, kuriame kaip garbės svečias dalyvavo ir teatro „Session House“ vadovas Ito Takashi. Beje, keletą sezonų šokio teatre „Aura“ dirbo ir dvi talentingos japonų šokėjos Kyrie Oda ir Haruka Suzuki.

Kauną su Japonija sieja ir istoriniai ryšiai. Čia nuo 1939 metų dirbo japonų diplomatas Čiunė Sugihara. Reziduodamas Kaune jis išgelbėjo gyvybes tūkstančiams žydų. Šios asmenybės atminimui pagerbti Kaune vyksta įvairūs kultūriniai renginiai: sakurų žydėjimo šventė, Sugiharos savaitė, iškilmingai atidengta memorialinė lenta diplomatui. Visuose renginiuose aktyviai dalyvauja ir „Aura“, teminėmis šokio kompozicijomis ir spektakliais praturtindama susibūrimus.

Teatro gastroles į Japoniją pristato Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Padaryk iš manęs jungiklį”
Lapkričio 4 d. 19 val.,
Lapkričio 5 d. 13 val. ir 17 val.
Festivalis „International dance bridge 2017“
Session House“, 158 Yaraichō, Shinjuku-ku, Tokijas 162-0805, Japonija

Foto – Laura Vansevičienė

Parašykite komentarą