AURA šokio savaitgalio “Hull Transgressions” programoje Junginėje Karalystėje

2019 m. gegužės 10-12 dienomis šokio teatrai iš Lietuvos – AURA ir OKARUKAS dalyvavo šokio savaitgalyje “Hull Transgressions”, Hull’e, JK.

Festivalio vėliavas puošė AUROS šokėjų Marine Fernandez ir Matthew Livingston veidai, fotografės Svetlanos Baturos užfiksuoti spektaklio “Norėčiau būt paparčio žiedu” metu.

AUROS spektaklis “Norėčiau būt paparčio žiedu” (chor. Bea Debrabant) vyko žymiojoje Ferens Meno galerijoje. Joje yra įrengta šiuolaikinė salė nedidelės apimties spektakliams, koncertams, o pats muziejus – įspūdingas ne tik savo kūriniais, bet ir įvairiais dailės edukacijos projektais, įvairiaus amžiaus lankytojams.

Prieš spektaklį iš teatro vadovės Birutės Letukaitės interviu ėmė BBC North. Ši televizija taip pat filmavo visą spektaklį “Norėčiau būt paparčio žiedu”.
AURA buvo pristatoma: “The leading Contemporary Dance Company in Lithuania… Flagship Lithuanian company…” (ang. pirmaujanti, pavyzdinė šiuolaikinio šokio kompanija Lietuvoje). Po spektaklio sekė kalbos, jog žiūrovai ir dalyviai buvo nustebinti tokio aukšto profesionalumo, kurio tikrai nesitikėjo.

AUROS spektaklis sulaukė ypatingai šilto priėmimo ir gausybės komplimentų. Nuostabu matyti, kai atlikėjai ir žiūrovai pradeda kvėpuoti vienu ritmu.

 

Tekstas paremtas teatro vadovės Birutės Letukaitės įspūdžiais kelionės metu.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Skip to content