Pirmoji šių metų išvyka – “Sprendimas” Dubajuje

2020-tuosius metus Kauno šokio teatras „Aura“ pradėjo aktyviai – sausio 10 ir 11 dienomis žiūrovų entuziastingai priimtą spektaklį „Sprendimas“ su naujai paruoštu šokėjų sąstatu parodė Jungtinių Arabų Emyratų mieste — Dubajuje.

 

Kvietimą rodyti savo kūrybą taip toli nuo gimtųjų namų Kauno šokio teatras „Aura“ gavo iš Beatos Stankevič — lietuvės, kuri ilgus metus gyvenančios Dubajuje ir ten koordinuojančios renginius, susijusius su kultūra ir menu. Kadangi Jungtiniai Arabų Emyratai — šalis, pradėjusi sparčiai vystytis tik XX-ojo amžiaus pradžioje, šiuolaikinis šokis ir teatras šioje šalyje dar tebėra besivystančios meno šakos. Kauno šokių teatras „Aura“ pasirodymo metu turėjo puikią galimybę atskleisti savo idėjas vietiniams Dubajaus gyventojams bei prisidėti prie šioje šalyje kylančios šiuolaikinio šokio ir teatro industrijos.

 

Išvykos į Dubajų metu Kauno šokio teatras „Aura“ susitiko su profesionalia šiuolaikinio šokio trupe iš Sirijos „Sima Dance Company“, kuri šiuo metu reziduoja Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Abiejų įstaigų šokėjai dalyvavo trenaže, kartu atliko pamoką ir dalinosi savo įgūdžiais. Tai buvo puiki galimybė auriečiams praplėsti savo žinių bagažą bei patiems pasidalinti jau turima patirtimi.

 

Spektaklis, kurį išvydo Jungtinių Arabų Emyratų gyventojai — „Sprendimas“. Spektaklis atskleidžia, jog nepaisant visų visuomenės sudarytų taisyklių, reikia priimti sprendimą: išreikšti užguitas mintis, išrėkti tai, kas tvyro giliai žmogaus viduje ir išsilaisvinti. Spektaklis „Sprendimas“ ne tik sulaukė tarptautinio pripažinimo Izraelyje ir Vokietijoje, bet ir buvo apdovanotas „Fortūnos 2018“ už choreografiją bei nominuotas Auksiniu scenos kryžių nominacijose už geriausią choreografiją ir muziką.

 

Spektaklį „Sprendimas“ sausio 30-tą dieną bus galimybė išvysti ir Kaune. Tai puiki proga pasinerti į išsilaisvinimą iš žmonijos sukurtų stereotipų ir suprasti ribą tarp išsilaisvinimo ir chaoso.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Pranešimą parengė Kauno šokio teatro “Aura” praktikantė Gabrielė Mėlinytė

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Šokio spektaklis

"B.O.R.N."
 2024-06-26
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content