Apie mus

 „AURA“ –  Pirmasis profesionalus šokio teatras Lietuvoje

Kauno šokio teatras „Aura“ – pirmasis šiuolaikinio šokio teatras Lietuvoje, istoriją skaičiuojantis nuo 1980-aisiais metais Birutės Letukaitės įkurtos modernaus šokio studijos. 1989-aisiais metais teatras suorganizavo pirmąjį Lietuvoje tarptautinį modernaus šokio festivalį Kaune. Tarptautinis šokio festivalis „Aura“ vyksta daugiau kaip 30 metų, kiekvieną rudenį, Kaune. Nuo 2011-ųjų metų trupėje pradėjo šokti šokėjai iš įvairių pasaulio šalių ir „Aura“ tapo tarptautine šokio trupe, pristatančia spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų. Teatre veikia ilgametė „Auros“ šokio studija, kurioje vyksta šokio pamokos įvairaus amžiaus vaikams.

FORMAVO ŠIUOLAIKINIO ŠOKIO VEIDĄ

Kauno šokio teatras „Aura“ – tai šiuolaikinio šokio raišką Lietuvoje puoselėjantis teatras. 1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta modernaus šokio studija, 1995 m. įregistruota kaip Kauno šokio teatras „Aura“, kuriame žymi choreografė vadovauja iki šiol. Per savo gyvavimo metus teatras kūrė ir formavo Lietuvos šiuolaikinio šokio „veidą“, išugdė ne vieną profesionalų šokėją, papildžiusį pasaulinę šokio padangę.

„Aura“ nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, kviestiniais šokio meistrais iš užsienio, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais, o Kaune jau 33-ejus metus organizuojamas tarptautinis šokio festivalis „Aura“ tapo neatskiriama Kauno miesto kultūros dalimi. „Aura“ reprezentuoja Lietuvos šiuolaikinį šokį daugelyje užsienio valstybių ir nuolat inovatyviomis idėjomis papildo šokio pasaulį.

Teatro meno vadovė – choreografė, pedagogė Birutė Letukaitė išraiškos šokio mokėsi pas Kirą Daujotaitę ir 12 metų šoko jos vadovaujamame kolektyve „Sonata“. Dalyvaudama šokio festivaliuose ir seminaruose studijavo įvairias modernaus, džiazinio ir šiuolaikinio šokio technikas pas žymiausius Europos ir Amerikos pedagogus.

ISTORIJOS ŽINGSNIAI

1980 m. – B. Letukaitė įkūrė modernaus šokio studiją.

1982 m. – Pirmasis viešas koncertas Kauno visuomenei, kuris laikomas ,,Auros“ gimimo data.

1989 m. – Birutės Letukaitės iniciatyva buvo surengtas pirmasis tarptautinis modernaus šokio festivalis Lietuvoje.

1995 m. – „Aura“ įregistruota kaip Kauno šokio teatras.

2011 m. – „Aura“ teatro trupė tapo tarptautine. Šiuo metu teatre šoka šokėjai iš Prancūzijos, Italijos, Lietuvos, Australijos, Meksikos, Japonijos, Albanijos, Taivano, Kanados.

2011 m. festivalis buvo pervadintas į tarptautinį šokio festivalį „AURA“, kuris tapo ne tik prasminga miesto tradicija, bet ir reikšmingu šalies kultūrinio gyvenimo vyksmu. Supažindindamas su šiuolaikinio šokio tendencijomis bei kviesdamas priimti naujus kūrybinius iššūkius, šis festivalis ugdo publiką, plečia šokio meno suvokimo ribas bei skatina tarpkultūrinių mainų plėtrą.

„Aura“ dalyvavo daugelyje tarptautinių renginių, reprezentavo Lietuvos šiuolaikinį šokį daugiau nei 30 užsienio valstybių (Australijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje, Kanadoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Indijoje ir kitose), pasirodė daugiau nei 160 festivalių scenose.

APDOVANOJIMAI IR ĮVERTINIMAI

Letukaitės ir „Auros“ kūrybinė veikla įvertinta daugybe apdovanojimų tarp kurių yra: 2005 m. Kauno miesto savivaldybės III laipsnio Santakos garbės ženklas už nuopelnus Kauno miestui. 2006 m. „Auros“ šokio teatro įkūrėja, Birutė Letukaitė buvo apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už spektaklio „Aseptinė zona arba Lietuviškos sutartinės“ choreografiją, o 2008 m. tapo Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureate. 2012 m. bendras Kauno bienalės ir „Auros“ projektas „Judanti tekstilė“ buvo įvertintas kaip vienas sėkmingiausių ES finansuotų projektų. 2013 m. choreografė Birutė Letukaitė gavo antrąjį „Auksinį scenos kryžių“ už ilgametį indėlį į Lietuvos šiuolaikinio šokio meną ir Kauno miesto kultūros ir meno premiją. 2018 m. Aukščiausias Kultūros ministerijos skiriamas apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skirtas Kauno šokio teatro „Aura“ įkūrėjai, direktorei ir meno vadovei Birutei Letukaitei. O 2021 m. choreografė pagerbta FORTŪNA už indėlį į Kauno kultūrą ir meną.

B. Letukaitė kuria tokias kompozicijas, kuriose šokėjai galėtų atsiskleisti šokdami pavieniui ir kartu. Abiem atvejais tai daroma profesionaliai ir netikėtai, ieškant dar šiuolaikiniame šokyje nematytų judesių, neatsiejamų nuo itin gyvai šokėjų perteikiamos emocijų ekspresijos. Tai, kas ir yra vienas pagrindinių choreografės kūrybinių bruožų ir priežastis, kodėl ,,Aura” tarptautiniame šiuolaikinio šokio kontekste yra žinoma ir vertinama.

Deimantė Dementavičiūtė – Stankuvienė, teatrologė, 2019 liepos 13, LT

Šokėjai

Nuo 2011-ųjų metų trupėje pradėjo šokti šokėjai iš įvairių pasaulio šalių ir „Aura“ tapo tarptautine šokio trupe, pristatančia spektaklius visuose žemynuose ir įvertinta daugybe apdovanojimų.