Laikini šešėliai

VANGELIS LEGAKIS (GRAIKIJA)

SKAITYTI DAUGIAU

Apie spektaklį

Greito vartojimo kultūra kėsinasi ne tik į materialų, bet ir į mūsų dvasinę gyvastį. Yra problema, yra ir jau sukramtyti jos sprendimai. Greitos skyrybos, greitosios paskolos, netrukus ir greita santuoka internetu taps realybe. Išsiskirti tapo lygiai taip pat paprasta, kaip išpilti atšalusią arbatą, užuot ją pašildžius. Visa tai kaip kraitį dovanojame savo vaikams.

Choreografas Vangelis Legakis, šiuo metu gyvenantis Honkonge, pristatydamas būsimo šokio spektaklio idėją pasitelkia psichiatro Karlo Jungo terminą „savirealizacija“ („individuation“), apibūdinantį žmogaus raidos procesus, kurių metu jis sąmoningai atskiria save nuo kitų, tačiau suvienija savo kūną, protą, dvasią ir emocijas suvokdamas jų tarpusavio priklausomybę. „Kaip harmonizuoti santykį tarp tradicinių požiūrių atstovų ir šiuolaikinės jaunosios kartos? Ką daryti, kad šių dienų vaikai bręstų ne kaip atskiri individai, o kaip bendro organizmo – sociumo dalis, kurdami darnias ir laimingas šeimas?“

APIE CHOREOGRAFĄ

Vangelis Legakis baigė šokio teatro bakalauro ir choreografijos magistrantūros studijas Labano centre (Londonas, D. Britanija) ir įgijo budizmo studijų magistro laipsnį Honkongo universitete. 2018 m. kovą jis pradės doktorantūros studijas Melburno universiteto Viktorijos epochos menų koledže (VCA), kur jis tyrinės šokio improvizaciją ir choreografines metodologijas, integruojančias „chi gong“.

Nuo 2004 m. jis nuolat šoka šokio trupėje „The Forsythe Company“, su kuria jis 2006 m. šoko „Human Rights“. 50 dienų trukusiose dirbtuvėse Kosta Rikoje, kurias vedė Davidas Zambrino, jis įgijo visapusiškas žinias, kaip mokyti, skleisti ir tobulinti „Flying Low“ ir „Passing Through“. Jo darbui įtaką padarė garsūs šokio menininkai: Williamas Forsythe‘as, Julyenas Hamiltonas, Davidas Zambrano, Gill Clarke, Rosemary Butcher, Rosalind Crisp.

Foto: PROKADRAS.LT (Indrė Pix)

Choreografija

Vangelis Legakis (Graikija)

Muzika

Antanas Jasenka

Šviesų dailininkas

Vladimiras Šerstabojevas

Kostiumų dailininkė

Kristina Sviderskaitė

Šoka tarptautinė šokio teatro „AURA“ trupė:

Blake Seidel (JAV), Chiara Corbetta (Italija), Clara Giambino (Prancūzija), Erik Zarcone (Italija), Evgenii Kalachev (Rusija), Jasper Narvaez (Filipinai), Julija Mintautė (Lietuva), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Mei Chen (Kinija).

Premjera

2018 vasario 24 d., Klaipėda

Spektaklis parodytas

2018:
LIETUVA – Klaipėda, Kaunas
HONKONGAS – Honkongo tarptautinis choreografijos festivalis

SPEKTAKLIS
Tarptautinis šokio festivalis AURA 33
Nuo 2023-09-21
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content