TWISTER

SALVO LOMBARDO (ITALIJA)

SKAITYTI DAUGIAU

Apie spektaklį

„Twister“ yra šokio teatro „Aura“ ir festivalio „Fabbrica Europa“ projektas.

Spektaklis buvo kuriamas remiantis žaidimu „Twister“, įvairiose kultūrose daugybę kartų leidusiam naujai pažvelgti į fiziškumo ir tarpasmeninės erdvės sąvokas.
Kvestionuojamos fiziškumo ir kūno, kaip sąveikaujančios teritorijos, idėjos. Choreografija veikia kaip socialines patirtis rišanti kalba, suburianti laikiną bendruomenę, kurioje kūnai tampa kiekvieno atlikėjo žmogiškų santykių, socialinės dinamikos, kultūrinių produktų ir gyvenimo potyrių tąsa.
Salvo Lombardo, dviems atlikėjų grupėms pradėjus „Twister“ partiją, įpina choreografijos, paremtos sąryšiais, mikropasakojimais, išskaitomais iš jų patirties, dalinantis asmeniniais prisiminimais – tiek judesio, tiek biografiniais, kurie vėl išgyvenami per improvizaciją ir atkartojimą.

Apie choreografą

Italų choreografas ir režisierius Salvo Lombardo, kurio kūryba apima teatrą, šokį ir vizualųjį meną. Jo darbai rodyti didžiausiuose Italijos festivaliuose ir teatruose. 2015–2016 m. dirbo „Anghiari Dance Hub“ rezidencijoje prie projekto „Casual Bystanders“. 2017 m. kūrėjas bendradarbiavo su festivaliais „Oriente Occidente“, „Fabbrica Europa“, kaip kviestinis choreografas dirbo su šokio teatre „Aura“ trupe. 2017 m. pradėjo kurti spektaklį „Present Continous“, įtraukdamas vietinę bendruomenę, kurdamas interaktyvią instaliaciją „Reappearances“ – projektą Šiuolaikinio meno muziejui MART (Roveretas, Italija).

Nuotraukos Marco Caselli Nirmal ir Paolo Porto

Idėja, choreografija ir režisūra

Salvo Lombardo

Choreogafo asistentės

Lucia Cammalleri ir Daria Greco („Chiasma“)

Šviesų dailininkas

Luca Giovagnoliz

Garsas

Fabrizio Alviti

Kostiumų dailininkė

Kristina Sviderskaitė

Produkcija

festivalis „Fabbrica Europa“ (Florencija, Italija), šokio teatras AURA (Kaunas)

Partneriai

„Anghiari Dance Hub“, „Kilowatt Festival“, „Le Murate“ / „Progetti Arte Contemporanea“, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos Respublikos Garbės Konsulatas Florencijoje

Koordinatorė

Giedrė Bagdžiūnaitė

Premjerinė sudėtis

Lucia Cammalleri, Mei Chen, Daria Greco, Oksana Griaznova, Abel Hernandez, Evgenii Kalachev

Trukmė

40 min.

Premjera

2017 m. gegužės 11 d., Florencija, Italija

Teatro meno vadovė

Birutė Letukaitė

Foto:  Deimantė Piraitytė

Šokio spektaklis
"Ištrintos durys"
Nuo 2024-04-10
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content