Begalybės

BITURĖ LETUKAITĖ

SKAITYTI DAUGIAU

Apie spektaklį

Kauno šokio teatras „Aura“ kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru pristato kompozitoriaus Antano Jasenkos ir choreografės Birutės Letukaitės šokio spektaklį „Begalybės“.

„Begalybės“– tai mano penktoji simfonija, gimusi ir spontaniškai, ir planuotai. Viskas buvo susitelkę galvoje jau kurį laiką. Todėl Gudos Koster kostiumai ir choreografės Birutės Letukaitės kūryba mane suponavo tokiems sprendimams muzikoje: masyvus orkestras ir kosminio realizmo elektronika. Savo kūryboje – nesvarbu ar tai muzika, ar tapyba – visuomet naudoju pusiausvyros, dinamikos, tempo, energijos, simbolio ir abstrakcijos principus, be kurių neišsiverčia jokia meno forma, siekianti suteikti žiūrovui skrydį. Kostiumo formų abstrakcijos – man tarsi gotikinės architektūros išraiškos. Šokyje visuomet girdžiu plastiką, kuri ir yra erdvėlaivis.

 

Visuomet yra begalybė formų. Jos egzistuoja įvairiausiais aspektais, mums nežinant. Mūsų pateikiama „Begalybių“ forma – atradimas ir staigmena mums patiems. Visa tai telpa į erdvėlaivį, kurį NASA 1977 m. paleido į begalybę fiksuoti planetų: Jupiterio, Saturno, Urano ir Neptūno vaizdus, įrašyti garsus ir siųsti į Žemę. Mūsų keliautojas taip pat išvyks į „begalybes“. Tik čia planetos bus šokis, kostiumas, spalva ir muzika… ir pas­kutinė žinutė… erdvėlaivis paliko Saulės sistemą… Kaip tai romantiška!

 

Kompozitorius Antanas Jasenka

Spektaklio sukūrimą ir sklaidą remia Lietuvos kultūros taryba ir Kauno savivaldybė.

Foto: Svetlana Batura, Tarptautinis šokio festivalis AURA 30

Choreografija

Birutė Letukaitė (Lietuva)

Kompozitorius

Antanas Jasenka

Muzikos atlikimas

Kauno miesto simfoninis orkestras

Elektroninė muzika

Ūdrys Jasenka

Kostiumai

Guda Koster (Nyderlandai)

Šviesų dailininkas

Vladimiras Šerstabojevas

Šoka tarptautinė šokio teatro „AURA“ trupė:

Arūnas Mozūraitis (Lietuva), Ester Bega (Albanija), Francisco Ladrón de Guevara (Ispanija), Hueng Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Kris Dao Nicholls (Australija), Ludovico Murgia (Italija), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Natsuho Matsumoto (Japonija), Tse-Wei Wu (Taivanas)

Trukmė

45 min

Spektaklis parodytas

2020:
LIETUVA – Kaunas

Premjera

2020 m. rugsėjo 30 d. Tarptautinis šokio festivalis AURA 30, Kaunas

SPEKTAKLIS
Kartotojai
Nuo 2023-11-24
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content