Godos

Anne Ekenes, Pia Holden („Panta Rei“, Norvegija),  Birutė Letukaitė („Aura“, Lietuva)

SKAITYTI DAUGIAU

Apie spektaklį

Žodį „godos“ jau vargu ar beišgirsime kasdienėje kalboje, tačiau jame telpa kiekvieno mūsų išgyvenimai, patirtys ir jausmai. Žymios lietuvių choreografės Birutės Letukaitės ir dviejų choreografių iš Norvegijos sukurtame spektaklio „Godos“ pasaulyje susipina praeitis, dabartis ir ateitis, susitinka moteriškas jausmingumas, paslaptingos mitologijos būtybės ir futuristinio pasaulio vizijos. Norvegijos kūrėjų atspirties tašku tapo „godos“, interpretuojamos kaip „širdies daina“, tuo tarpu lietuviškosios dalies inspiracija – gaivališka praeitis ir jos atspindžiai šiandienos žmoguje.

Kas slepiasi užkerėto vilkolakio kailyje, kokius burtus naudoja šiuolaikinės laumės, kas neša laimę, jei nebetikime aitvarais?

Subtiliai užsimindami apie lietuvių mitus ir legendas, šokėjai juda raštais ir formomis, ritmu, primenančiu audimo staklių taukšėjimą. Prie šių staklių prisėda godojantis šiandienos žmogus, kurio išausta juosta tokia kaip gyvenimas: marga mintimis, kokie mes esame dabar ir kokiais tapsime rytoj.

Apie šokio teatrą PANTA REI

Šokio teatras „Panta Rei“ įsikūręs Norvegijos sostinėje Osle. Trupės kūrybai būdingi greito tempo ir spalvingi šokio spektakliai, prieinami plačiam auditorijos ratui. Šis šokio teatras įgyvendina aktyvią edukacinę programą, skirtą skatinti vaikų ir jaunimo artistiškumą bei mokyti kūrybinio šokio. Meno vadovė Anne Ekenes „Panta Rei“ šokio teatrą įkūrė 2000-aisiais. Trupė sukūrė devynis šokio spektaklius ir įgyvendino daugybę šokio projektų.

Panta Rei“ šokio teatras taip pat gavo 5 milijonų Norvegijos kronų vertės paramą iš „Sparebankstiftelsen DNB“ fondo – didžiausią šio fondo kada nors šokiui suteiktą pripažinimą ir paramą.Panta Rei“ žada bendradarbiauti su trimis regioniniais teatrais Norvegijoje – nuo 2015-ųjų iki 2017-ųjų sukurti tris šokio spektaklius ir surengti gastrolių turą kartu su „Scenekunst Østfold“, „Teater Innlande“ ir „Brageteatret“ teatrais.

Panta Rei“ šokio spektakliai nukreipti į socialinių ir asmeninių problemų esmę. „Godos“ – ne išimtis. Šis spektaklis siūlo pažvelgti į moteris kaip į sielos vartų saugotojas. Bendradarbiaujant su „Aura“, pasitelkus meninę raišką, „Panta Rei“ šokio teatrui pavyko sugretinti ir užmegzti dialogą su lietuviškąja bei Lietuvos moterų kultūra – besiskiriančia nuo norvegių istorijos ir, visgi, kažkuo panašia. 

Projektas „Godos“ yra įgyvendinamas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programą „Europos kultūros paveldo kultūros ir menų įvairovės skatinimas“. Programa įgyvendinama su partneriu – Norvegijos menų taryba. Programos įgyvendinimą administruoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA). Plačiau apie programą skaitykite elektroninėje svetainėje www.eeagrants.lt.

Choreografija

I d. – Anne Ekenes, Pia Holden („Panta Rei“, Norvegija), II d. – Birutė Letukaitė („Aura“, Lietuva)

Šviesų dailininkas

Vladimiras Šerstabojevas

Kostiumų dailininkas

Coal Studio, Thom Bara

Kompozitorius

Antanas Jasenka

Vaizdo projekcijų autorius

Saulius Paliukas

Asistentė dramaturgijai

Silvija Čižaitė-Rudokienė

Premjerinė sudėtis

Ema Nedobežkina, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Haruka Suzuki, Kirie Oda, Laura Witzleben, Love Hellgren

Premjera

2016 m. vasario 17 d.

Šokėjai

Clara Giambino, Strupaitė, Marine Fernandez, Ester Bega, Susanna Maggio, Pepe Jaimes

Trukmė

50 min.

Foto: Marcin Śmieszek

Šokio spektaklis

"Sužeistas elnias"
 2024-05-22
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content