Imagine / Įsivaizduok

BIRUTĖ LETUKAITĖ (LIETUVA)

SKAITYTI DAUGIAU

Apie spektaklį

Šis trumpas spektaklis yra apie mūsų daugumos požiūrį į „kitokius“ esančius šalia mūsų. Dabartinė pasaulio globalizacija vis labiau skatina rasinę ir kultūrinę įvairovę: skirtingų odos spalvų, tautybių, išskirtinės išvaizdos, truputį kitokiais kūnais pasižymintys pasaulio šalių atstovai, atkeliavę turistiniais, mokslų ar darbo tikslais, dažnai susiduria su negatyviu lokalių gyventojų požiūriu. Kitoks savo originaliomis idėjomis, kurios pasireiškia per jo mintis, kultūrą ar elgesį, žmogus dažnai jaučiasi nepriimtas ir nesuprastas vietinių gyventojų. Žemo lygio tolerancija kitokios kultūros žmonėms dažnai atsiranda dėl vidinių šeimyninių priežasčių ar traumų: patyčių, smurto artimoje aplinkoje… šie veiksniai ne tik iššaukia prieštaringą elgesį su kitataučiais, bet atskiria patį asmenį nuo tarptautinio, kosmopolitinio pasaulio.

Spektakliu aktualizuojama pabėgėlių tema – žmonių, kurie atvyksta iš probleminių, karo, skurdo nualintų regionų, ieškodami prieglobsčio, saugumo ir užuojautos. Tačiau kaip visuomenei surasti ryšį su visiškai svetimais žmonėmis? Šie žmonės, nors ir atrodo ar elgiasi kitaip, tačiau ar jie tikrai yra kitokie nei mes? Pasaulis vis dar kariauja su rasiniais konfliktais, kurie tik dar labiau pabrėžia šios problemos aktualumą.

Dabartinė pandeminio pasaulio situacija, galbūt, taps svarbiu faktoriumi tolerancijos ugdyme. Izoliuoti ir atskirti nuo visuomenės, nuo bendravimo, pradedame jaustis vieniši ir atstumi – nepageidaujami. Tarytum, patys atsiduriame pabėgėlių ir atstumtųjų vietoje. Šiose sąlygose jaučiame, kaip keičiasi mūsų suvokimas ir auga empatija „nepageidaujamiems“.

Šis spektaklis yra įtrauktas į Kultūros paso programą.

Foto: Auros archyvas

Choreografija

Birutė Letukaitė (Lietuva)

Muzika

John Lennon, Phil Von ir Joseph Bardanashvili

Kostiumai

Kristina Čyžiūtė

Šviesų dizainas

Vladimiras Šerstabojevas

Šoka tarptautinė šokio teatro „AURA“ trupė:

Arūnas Mozūraitis (Lietuva), Ester Bega (Albanija), Francisco Ladrón de Guevara (Ispanija), Heung Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Kris Dao Nicholls (Australija), Ludovico Murgia (Italija), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Natsuho Matsumoto (Japonija), Tse-Wei Wu (Taivanas)

Premjerinė sudėtis

Arūnas Mozūraitis (Lietuva), Ester Bega (Albanija), Francisco Ladrón de Guevara (Ispanija), Heung Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Kris Dao Nicholls (Australija), Ludovico Murgia (Italija), Marine Fernandez (Prancūzija), Tse-Wei Wu (Taivanas)

Spektaklis parodytas

2020:
LIETUVA – Kaunas (Baltijos kelias. Mums pakeliui)

Trukmė

15 min.

SPEKTAKLIS
Ištrintos durys
2023-02-07
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
X
Skip to content