LABIRINTAS

BIRUTĖ LETUKAITĖ

SKAITYTI DAUGIAU

Apie spektaklį

Spektaklis „Labirintas“ sukurtas išraiškos šokio pradininkei Danutei Nasvytytei atminti ir parodytas tarptautinio šokio festivalio AURA 26 atidarymo vakarą.

Per spektaklio premjerą Kauno moderniosios architektūros erdvė – Kauno „Pienocentro“ rūmai – prisipildė neregėtos ir keistos gyvasties. Čia susibūrusios meninės judesio, dailės, animacijos ir muzikos pajėgos žiūrovus pakvietė į mistišką meninį veiksmą ir paslapčių kupinus kambarius.
„Labirintas“ – šokio spektaklis, įkvėptas aštuonių dailininko Sigio Gabrie (Sigito Gabrijolavičiaus), Danutės Nasvytytės sūnaus, paveikslų ciklo. Pasitelkusi Kauno bienalės kūrybinę komandą, choreografė Birutė Letukaitė įkurdino šokio teatro „Aura“ šokėjus erdvėse, kur žiūrovus pakvietė keliauti ne tik kūnais, bet ir mintimis. Keliauti laike, sąmonėje ir pasąmonėje, praeityje ir prisiminimuose, susitinkant su simbolinėmis, metaforinėmis figūromis, vaizdiniais ir personažais.

Sigio Gabrie paveikslų ciklas pasakoja mažos mergaitės istoriją, jos nenuspėjamą kelionę per gyvenimą, iliustruojamą Labirinto mitų. Motina vynioja skalbinių virvę, nenuleisdama akių nuo ja sekančios mergaitės… Šis pasakojimas atskleidžia Minotauro mito idėją – tai nežinomybės baimė. Paveikslai pagrįsti fizine besisukančios skalbinių virvės idėja, įvairius vaizdinius ir simbolius išdžiaustant lyg spalvotas paklodes. Personažai (šokėjai) šmėkščioja labirinto vingiais, fotografas seka mergaitę ir fotografuoja jos susidūrimus su įvairiomis mitinėmis būtybėmis. Nuotraukas jis palieka už nugaros tarsi meno, mitų ir legendų patirčių atmintį atspindinčius kadrus. Šokėjai piešia judesio paveikslus, improvizuodami ir interpretuodami tapybos darbuose sukurtas vizualines metaforas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno miesto savivaldybė.
Projekto erdvių partneris – Kauno technologijos universitetas.

Choreografija

Birutė Letukaitė

Paveikslų autorius

Sigi Gabrie (Sigitas Gabrijolavičius, Australija)

Parodos ir vizualizacijų partneris

Kauno bienalė

Dailininkė

Monika Žaltauskaitė Grašienė

Vaizdo animatorius

Šarūnas Vyštartas

Kostiumai

Olesė Kekienė ir Kauno kolegijos studentės

Muzika

Antanas Jasenka

Premjerinė sudėtis

Ema Nedobežkina, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Julija Mintautė, Gerda Butkutė, Oksana Griaznova, Abel Hernandez Gonzalez, Aime Sanchez, Juan Madero, Antonia Koluiartseva, Evgeniy Kalachov, Haruka Suzuki, Kyrie Oda, Mei Chen, Love Hellgren, Niels Claes, Marine Fernandez

Premjera

2016 m. spalio 6 d.

Trukmė

1-3 val.

Foto: Laura Vansevičienė

Šokio spektaklis

"B.O.R.N."
 2024-06-26
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content