Apie spektaklį

Tai pirmasis Kauno šokio teatro „Aura“ repertuarinis spektaklis vaikams. Spektaklio veikėjai drauge su vaikais leisis į kelionę per keturis pasaulio žemynus. Čia jie išvys skirtingų tautų šokius, išgirs vaikystėje dainuotas dainas bei sekamas pasakas originalo kalba. Visi galės žaisti vaikiškus žaidimus, kurie pasirodo visur yra tokie patys. Šią idėją padiktavo tarptautinė trupės sudėtis, kurioje šiuo metu kuria menininkai iš viso pasaulio. Spektaklio kūrėjai, žiūrovams siunčia žinutę, sakydami, kad nepaisant to, kokia yra tavo odos, akių, plaukų spalva, kokia kalba tu kalbi, kuriame pasaulio krašte tu gyveni – aš kaip ir tu vaikystėje klausiau mamos pasakų, dainavau vaikiškas daineles, žaidžiau tuos pačius žaidimus ir aš kaip ir tu noriu būti draugais.

Įprastai maži vaikai tiek pasaulį, tiek meną tyrinėja ne per atstumą, o judėdami, viską liesdami, tiesiogiai patirdami, todėl spektaklyje choreografinės scenos kaitaliojamos su interaktyviais žaidimais, vaikus įtraukiant į žaidybines veiklas, leidžiant jiems būti ne tik veiksmo stebėtojais bet ir aktyviais jo dalyviais.

Spektaklį kuria aktorė, šokėja, režisierė Ieva Jackevičiūtė, šiuolaikinio šokio kelią pradėjusi prieš keliolika metų būtent „Auros“ teatre. Kaip pati kūrėja sako, susitikimas su teatro vadove Birute Letukaite ir laikas šiame teatre buvo pats ryškiausias kūrybinis impulsas, atvėręs kitokio meno ir jo raiškos galimybes. Tai padėjo pagrindus visiems tolimesniems kūrybiniams ieškojimams. Ieva pati augina tris vaikus, kas ir nukreipė ją imtis kūrybos patiems mažiausiems. Kūrėja režisuoja spektaklius, veda edukacijas ikimokyklinio amžiaus vaikams bei gilinasi į šią temą menų doktorantūros studijose.

Į komandą pirmą kartą šokį vaikams kurti jungiasi teatro šokėjų pora. Prieš šešerius metus iš Prancūzijos atvykusi Marine Fernandez ir trečiąjį sezoną Kaune kuriantis šokėjas iš Pietų Korėjos Heung Won Lee.

Renginys skirtas Kauno šokio teatro „Aura“  40-mečiui.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

IDĖJA, REŽISŪRA

Ieva Jackevičiūtė

JUDESYS, ATLIKIMAS

Heung Won Lee (Pietų Korėja), Marine Fernandez (Prancūzija)

SCENOGRAFIJA, KOSTIUMAI

Indrė Pačėsaitė

MUZIKA

Matas Saladžius

ŠVIESOS

Monika Šerstabojevaitė

VIZUALAS

Gie Vilkė

KOPRODUKCIJA

„No Shoes“ teatras

KAUNO ŠOKIO TEATRO „AURA“ MENO VADOVĖ

Birutė Letukaitė

TRUKMĖ

35 min. Po spektaklio 15 min. vyks žaidimai spektaklio erdvėje

PROJEKTĄ FINANSUOJA

Lietuvos kultūros taryba

SPEKTAKLIS
Sprendimas
2023-04-01
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content