01Spa16:0017:10AURA 33 | DIRBTUVIŲ REZULTATAS | Šokio trupė Sine Qua Non Art ir Kauno šokio teatras Aura | Iš giedro dangaus

Renginio detalės

Šokio trupė Sine Qua Non Art ir Kauno šokio teatras Aura  | „Iš giedro dangaus“ | Prancūzija, Lietuva

„Iš giedro dangaus“ nagrinėjamos skirtingų žmonių kultūrinės tapatybės diasporos ir mūsų santykis su vandeniu, jūra, mėlyna spalva.

Tai konkrečiai vietai skirtas kūrinys, kuriame pristatoma Christophe’o Béranger bei Jonathano Pranlas-Descours’o choreografinių performansų portretų kolekcija. Minėtieji portretai sukurti glaudžiai bendradarbiaujant su projekte dalyvaujančiais menininkais, remiantis jų asmeninėmis istorijomis, naratyvais, kuriuos šie žmonės įkūnija, ir tais, su kuriais susiduria visai nenoromis. Choreografiniam archipelagui atsiskleisti padeda įtraukiantis publikai skirtas protokolas: jame dera iš naujo atrandama vieta, artumas spektakliui bei unikalios veikėjus vienijančios akimirkos. „Iš giedro dangaus“ pristatymo formatas priklauso nuo konteksto, vietovės architektūros ir bendradarbiaujančiųjų tapatybių: tai pratęsimas, apimantis „kūrybos salas“, gimusias in situ, įjungiantis vietos bendruomenes, pradedant senjorų choru, baigiant jaunaisiais atlikėjais, kurie po kelias dienas trukusių kūrybinių dirbtuvių dalyvauja galutiniame spektaklyje.

Baigiantis šiam beprecedenčiam laikotarpiui, „Iš giedro dangaus“ mėgina tam tikra prasme jį atliepti, kurdamas ne tik formą, bet ir formatą, pasikliaudamas trumpuoju jungimu – trumpuoju laiku – investuoti į nescenines erdves, formuodamas efemeriškus performanso objektus. Sukurk vietą! Tokią, kurioje šokėjas ir publika patirtų tą patį meninį pasinėrimą.

Spektaklis siūlo pratęsti tarpkultūrinį dialogą, prisitaikyti prie mūsų globalizuoto pasaulio neapibrėžtumo ir kalbėtis apie tarptautinius projektus pandemijos bei aplinkosaugos krizės šviesoje.

Trukmė: 1 val. 10 min. | N-8

https://www.youtube.com/watch?v=L6ouJxU0YZY

Daugiau

Laikas

(Sekmadienis) 16:00 - 17:10

Leave a Reply

Your email address will not be published.