30Kov19:0020:00AURARCHYVAS: Išplautas dangus (2010)AURARCHYVAS

Renginio detalės

Kol karantino metu Kauno šokio teatras „Aura” žiūrovams negali pasiūlyti gyvai atliekamų pasirodymų, pristatome AURA archyvinių spektaklių transliacijas!

 

Kovo 30 d. 19 val. – Išplautas dangus (2010)

 
Choreografija: Birutė Letukaitė
Repetitorė: Ligita Viršulytė
Muzika: Gintaras Samsonas, „Lietaus reminisencijos“ – koliažas orkestrui ir šokėjams
Apšvietimas: Birutė Letukaitė, Vladimiras Šerstobojevas
Kostiumai: Birutė Letukaitė, Vitalija Malyško
Šoka: Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai
Video projekcija: Saulius Paliukas
Muziką atlieka: Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Trukmė: 40-50 min.
Premjera: 2010 m. rugsėjo 22 d.
 
Savo muzikos kūrinį „Lietaus reminiscencijos“ kompozitorius Gintaras Samsonas norėjo atiduoti ne tik muzikinių instrumentų, bet ir choreografiniam pavaldumui. Todėl jį pasiūlė choreografei Birutei Letukaitei.
 
„Lietaus reminiscencijas“ sudaro penkios dalys: Prologas, Knyga, Sena fotografija, Nuodėmė ir Epilogas. Prologe pristatomas lietaus motyvas, kurio sukurta nuotaika vėliau lydės visame kūrinyje. Lietus – kaip gaivintojas, jame atgyja prisiminimai. Epiloge vėl suskambėjęs lietus uždaro ratą.
 
Choreografinio proceso eigoje gimė kita šio kūrinio interpretacija „Išplautas dangus“, kuri tam tikruose taškuose susilieja, kitur – net nesusitinka. „Nei muzika, nei šokis eina pirma: vienoje valtyje plaukia abu. Juos sujungia laiko ir vietos aplinkybės.“, – teigė kompozitorius John Cage kalbėdamas apie savo darbą su choreografu Merce Cunningham.
 
Nuodėmės scenoje choreografei įkvėpimu tampa Hieronymus Bosch tapybos darbuose užfiksuotos septynios didžiosios nuodėmės. Scenoje jos tampa ne statiškais moraliniais konceptais, ne fotografo, dailininko ar istoriko užfiksuotu vaizdu ar tekstu, bet patirtimi čia ir dabar.

 

Peržiūros nuoroda 

 

Daugiau

Laikas

(Pirmadienis) 19:00 - 20:00

Vieta

Kauno šokio teatras AURA

Organizatorius

Kauno šokio teatras AURA

Leave a Reply

Your email address will not be published.