01Spa19:0020:00„Auros“ PREMJERA! „Prarasti / Namai toli nuo namų“

Renginio detalės

Choreografija: Karine Ponties

Dramaturgija ir šviesų dizainas: Guillaume Toussaint Fromentin

Kostiumų dizainas: Kristina Čyžiūtė Svirskienė

Šokėjai: Ester Bega, Ludovico Murgia, Heung won Lee, Julija Mintautė, Kris Dao Nicholls, Natsuho Matsumoto, Marine Fernandez, Pepe Jaimes

Koprodukcija: šokio trupė „Dame de Pic“

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Padėka: Anne’ai Nicolle’ei, Nerinai Cocchi ir Vilmai Piltrinaitei

Premjera: 2021 m.

Trukmė: 50 min.

Pirmieji žmonės buvo klajokliai. O kokia paskutiniųjų lemtis? „Prarasti / Namai toli nuo namų“ pasiūlo prieglobstį aštuonioms būtybėms, kurių takas veda į praradimą ir užmarštį. Čia yra namai, kur trumpam susitikusios jos dalijasi istorijomis apie savo kilmę bei kelius, čia įvyksta ta akimirka, kai kiekviena pasaulio dalis atsiskleidžia kaip dygsnis žmonijos audinyje. Besirūpindamos bendruomene, kurios nelegaliomis viešniomis tapo, šios būtybės patiria didžiulį džiaugsmą. Prisiminimo veiksmas kaip susitikimo forma, užmarštis – laisvės išraiška. Jos – pabėgėlės iš svetur, greitai keliausiančios toliau, palikdamos pėdsakus, kuriais šokti ateis jau kiti. Bet šiandien jos čia.  

Scenoje – aštuoni šokėjai, kiekvienas iš kitos šalies: Meksikos, Australijos, Prancūzijos, Italijos, Lietuvos, Japonijos, Albanijos, Korėjos. Jie – skirtingų kultūrų interpretatoriai, ir jautrūs skirtingai. Siekdama kuo turtingesnės kolektyvinio darbo patirties, K. Ponties meninėse kolaboracijose su partneriais iš visos Europos, Afrikos, Rusijos ir Azijos visada skatina šokėjus tirti savo gimtąją kultūrą ir kalbą, formuoti unikalų prasmės bei istorijos suvokimą, o tai galiausiai padeda jiems atrasti savitą braižą. „Jungtys gimsta dirbant su asmenybėmis, kiekviena kurių autentiškai bando įprasminti jau egzistuojančias kalbas: garsus, žodžius, gestus, spalvas, pasaulio pliūpsnius. Tai – medžiaga transformacijoms“, – sako kūrėja Karine Ponties.

Spektaklis bus rodomas Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al. 71, Didžiojoje scenoje

Bilietai: https://www.tiketa.lt/LT/aura31__premjera_prarasti__namai_toli_nuo_namu_24343

Bilietus galima įsigyti Nacionalinio Kauno dramos teatro kasoje ir Kauno šokio teatre „Aura“

Daugiau

Laikas

(Penktadienis) 19:00 - 20:00

Leave a Reply

Your email address will not be published.