03Spa16:0017:10Dovana jaunimui ir ne tik! „Low Air“ spektaklis „Savoj krūvoj“

Renginio detalės

Nemokamas spektaklis

Idėja, choreografija: Airida Gudaitė

Režisūra: Jonas Tertelis

Muzika: Agnė Matulevičiūtė

Šviesų dizainas: Julius Kuršis

Scenografija: Renata Valčik, Emilis Šeputis

Bendraautoriai, šokėjai: Greta Snitkutė, Arminas Kazanavičius, Rokas Bugys, Ugnė Laurinavičiūtė, Grėtė Vosyliūtė, Elena Milaknytė, Beatričė Šaltenytė, Emilija Giedraitytė, Barbora Mickutė, Aura Šriubšaitė, Saulė Bučiūnaitė, Smiltė Kavoliūnaitė

Prodiusavimas: Laurynas Žakevičius

Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras „Low air“

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Urbanistinio šokio teatras“

Premjera: 2021 m.

Trukmė: 70 min.

Scenoje – paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais. Ruošdamiesi spektakliui jaunuoliai dokumentuoja savo mintis, kaupia judesių bagažą. Savistaba bei stebėjimas – neatsiejami kūrybos metodai, kurios metu suaugę savo srities profesionalai, neprimesdami asmeninių naratyvų, fiksuoja paauglių siunčiamą informaciją.

Lygiaverčiame procese tarp paauglių ir vyresnių menininkų skleidžiasi istorijos – intymios ir dažnai nepatogios, klausiama, kur yra dviejų kartų̃ pasaulių riba, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Spektaklyje ryškėja skirtingi generacijų pasirinkimai: arba ribos peržengiamos, arba įtvirtinamas nekvestionuojamas status quo, tad žiūrovai – ne tik paaugliai, bet ir suaugusieji, tėvai – kviečiami apmąstyti ribų ir galios ryšį tarpasmeniniuose santykiuose.

Siekdami atviro, betarpiško dialogo su publika, kūrėjai spektaklį kelia į galeriją – sąlyginę erdvę, išryškinančią individualumą, o auditorijai suteikiančią galimybę laisvai rinktis, kokiu maršrutu keliauti per skirtingus paauglių būsenų kambarius. Individualios istorijos ir problematika čia susilieja į kolektyvinį išgyvenimą, bent kiek atviriau atskleidžiantį jaunų žmonių pasaulėjautą. Dalyvauti spektaklyje tolygu įžengti į asmeninę jų erdvę, kur skirtingos išpažintys galiausiai sutirštėja tiek, jog ima panėšėti į sapną, kuriame tvirtai stovėti ar ieškoti kelio gali tik būdamas kartu ir išvien. Pasirodymo fragmentiškumas leidžia atpažinti, išgyventi bei kartu kurti bendrą autentišką patirtį.

Spektaklis vyks Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaunas

 

Daugiau

Laikas

(Sekmadienis) 16:00 - 17:10

Leave a Reply

Your email address will not be published.