02Spa18:0019:00EGRIBIANCODANZA spektaklis „LEONARDO DA VINCI: ANATOMIE SPIRITUALI“

Renginio detalės

Koncepcija ir choreografija: Raphael Bianco

Choreografo padėjėja: Elena Rolla

Baletmeisteris: Vincenzo Galano

Muzika: Alessandro Cortini

Garso koncepcija: Diego Mingolla

Šviesų dizainas: Enzo Galia

Scenografija: Massimo Voghera, Renato Ostorero

Šokėjai: Elisa Bertoli, Maela Boltri, Simona Bogino, Carola Giarratano, Vincenzo Criniti, Cristian Magurano, Alessandro Romano, Davide Stacchini

Aktorius: Saulius Čiučelis (Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Koprodukcija: „Fondazione Egri per la Danza“, „Fondazione CRT“, Italijos kultūros ministerija, Turino miestas, Pjemonto regionas

Premjera: 2019 m. 

Trukmė: 60 min.

„Leonardo da Vinci: Anatomie Spirituali“ – 2019 m. debiutavęs kūrinys, dedikuotas Leonardo da Vinčio genijui, minint 500-ąsias meistro mirties metines. Tai duoklė didžiajam išradėjui, mokslininkui, kūrėjui ir humanistui. Šioje choreografinėje bei chronologinėje kompozicijoje balansuojama tarp sąstingio ir judesio, o pusiausvyros svarba atsiskleidžia be išsamių veiksmo aiškinimų. 

Mūsų kūnai sudaryti iš mėsos ir kraujo, valdomi proto, gyvybę gaunantys iš širdies, bet gilesnės refleksijos gali atvesti iki apmąstymų: kokie mūsų santykiai su skirtingomis savo kūno dalimis? Kurias iš jų bandome nuslėpti? Kurios mums patinka? Kurias drąsiai rodome, o kurios turėtų būti pridengtos? 

Choreografiją įkvėpė da Vinčio anatominiai piešiniai, visą gyvenimą išlikę neatsiejama jo tyrinėjimų dalimi. Šis Renesanso žmogus domėjosi daugybe skirtingų aspektų, tokių kaip proporcijos, emocijos, grožis, estetika, groteskas… Nuostabusis kūrėjas taip pat žymėdavosi mintis apie kūno būsenas: „Judėjimas – tai gyvenimo priežastis“, – rašė jis. R. Bianco taip pat nusprendė įtraukti kelias ištraukas iš savo užrašų: „Bestiarijų“, skirtą paralelėms tarp sielos judesių ir gyvūnų elgesio, bei „Pranašystes“ – gluminančias apokaliptines da Vinčio žmonijos ateities vizijas.

Spektaklis bus rodomas Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Laisvės al. 71, Didžiojoje scenoje

Bilietai: https://www.tiketa.lt/LT/aura31__egri_bianco_danza_leonardo_da_vinci__anatomie_spirituali_25811

Bilietus galima įsigyti Nacionalinio Kauno dramos teatro kasoje ir Kauno šokio teatre „Aura“.

Daugiau

Laikas

(Šeštadienis) 18:00 - 19:00

Leave a Reply

Your email address will not be published.