Kauno šokio teatras „Aura“ įgavo pagreitį naujam renginių sezonui

Vasaros atostogos Kauno šokio teatrui „Aura“ buvo trumpos, nelaukiant rugsėjo pasipylė renginių gausa tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir teatro šokėjai priiėmė iššūkį juose sudalyvauti, nepaisant didelio intensyvumo. Anykščiuose vykusiame Tarptautiniame šokio festivalyje „Pėdos“ rugpjūčio 25 d. „Aurai“ buvo suteikta garbė jį atidaryti su spektakliu „Sužeistas elnias“ (chor. Clara Giambino, Blake Seidel), įkvėptu garsių dailininkų Fridos Kahlo ir jos vyro Diego Rivera jausmų istorijos ir permainingo likimo. Į vaidmenis įtikinamai įsikūnijo prancūzaitė Clara Giambino ir italas Ludovico Murgia. Iš festivalio „Aura“ parsivežė jau šeštą „Pėdų“ statulėlę. Dalyvaudami nuo pat festivalio įkūrimo, šokėjai jaučia ypatingą vietinių meilę ir palaikymą, todėl kasmet su džiaugsmu sugrįžta į šį festivalį.

Dar tą pačią savaitę – rugpjūčio 28-29 dienomis, šokėjai išvyko į Amsterdamo kultūros mugę „This Art Fair“. Šokio žingsniais „Auros“ nariai sukūrė daugiausiai liaupsių sulaukusią 6 performansų programą tiek viduje, tiek mugės prieigose. Su mugėje dalyvavusios menininkės Guda Koster trijų dimensijų figūrų kostiumais, šokėjai metaforiškai kalbėjo apie žmogaus emocinę būklę izoliacijoje koronos krizės metu. Draugystė su šia menininke užsimezgė Kauno bienalėje, kur „Aura“ dalyvavo jos instaliacijų parodos atidaryme, po to gimė bendri kūrybiniai spektakliai „Sprendimas“ ir „Begalybės“. Amsterdamo kultūros mugės direktoriaus žodžiais: „Auros“ pasirodymas buvo geriausias mugės performansų programoje“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Rugsėjo 3 d. 18 val. Raudondvario pilyje Rytų kultūros šokio motyvus autentiškai žiūrovams perteiks „Auros“ šokėja japonė Natsuho Matsumoto parodos „Surimono šedevrai – paslėptas grožis“ atidaryme.

Rugsėjo 3-5 dienomis Vienybės aikštėje – Kauno kultūros mugė. Joje, „Auros“ stende bus galimybė įsigyti tarptautinio šokio festivalio AURA 31 bilietus su NUOLAIDA bei pamatyti „Aurą“ gyvai. Šeštadienį 19.20 val. scenoje – ištrauka iš būsimos premjeros „Pluto“ (chor. Matthew Dane Livingston), po pasirodymo bus galima pabendrauti su šokėjais. Daugiau informacijos apie išsamią programą: https://aura.lt/aura-dalyvaus-pirma-karta-rengiamoje-kauno-kulturos-mugeje/

Rugsėjo 19 d. 18 val. Unės Babickaitės Lietuvos profesionalių teatrų festivalyje „Art do“ Kupiškyje „Aura“ parodys gamtos įkvėptą spektaklį „Noriu būti paparčio žiedu“ (chor. Bea Debrabant) – apie medžius, arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems. Artumo tema šiuo laikotarpiu kaip niekad aktuali.

Rugsėjo mėnesio kulminacija, be abejonės, taps kasmetinis ir jau 31 kartą vyksiantis tarptautinis šokio festivalis AURA 31, galutinai užbaigsiantis karantininį snaudulį.

Rugsėjo 30 d. 20 val. ypatingas festivalio atidarymas ypatingoje vietoje – Kauno kino teatre „Daina“, išskirtinė elektroninio roko grupė iš Klaipėdos “Royce” ir jungtinės Kauno šokėjų pajėgos tikisi prikelti gyvenimui jau daug metų uždarytą kino teatrą. Festivalis turi ambicijų tapti įsimintiniausiu rudens renginiu. Daugiau informacijos apie festivalį jau netrukus svetainėje www.dancefestival.lt.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Skip to content