Pasaulinio garso šokio trupė VERTIGO – Lietuvoje

2019 m. spalio 6 d. 18 val. Kaune 29-ąjį tarptautinį šokio festivalį AURA  uždarys Festivalio žvaigždė iš Izraelio – VERTIGO Dance Company. Šokio trupė pasirodys su šokio spektakliu „Vienas, Vienas ir Vienas”, 2019-aisiais metais nominuotu presitižiniam Amerikos „Bessie” apdovanojimui.

„Vienas, Vienas ir Vienas” 

Choreografija: Noa Wertheim
Bendraautoriai: Rina Wertheim-Koren
Atlikėjai: Etai Peri, Daniel Costa, Jeremy Albereg, Shachar Dolinsky, Micah Amos, Riley Hogg, Helena
Olmedo, Korina Fraiman, Sian Olles, Hagar Shachal
Originali Muzika: Avi Balleli
Muzika: Viola ir Vocals Galia Hai, Oud Eliahu Dagmi, Vocals Ilai Balleli
Kostiumų dizainas: Sasson Kedem
Scenografija: Roy Vatury
Šviesų dizainas: Dani Fishof – Magenta
Trukmė: 60 min

Spektaklis apie kiekvieno žmogaus vidinį poreikį būti užpildytu, nuolat patiriant fragmentuotos realybės iššūkius, egzistencinėse ir socialinėse sferose.  “Vienas, Vienas ir Vienas” įtraukia į vidinį ir išorinį pasaulius, klausantis aido, sklindančio iš skirtingų pusių, ir plėtojant metaforišk santykį tarp tolimo ir artimo, savęs ir kito.

Šokio spektaklio video anonsas

Bilietus platina Tiketa

Šokio Teatras „Vertigo“

1992 m. Adi Sha’al ir Noa Wertheim įkurtas šokio teatras „Vertigo“ turi unikalią vietą šiuolaikinio šokio pasaulyje. Choreografų sukurta meninė kalba, sudaro ryšį tarp Meno ir Žemės, iššaukia ir pabrėžia žmogaus kūno suvaržymus. Dėl šios unikalios kalbos jų kūryboje matomas sudėtingų ir
išskirtinių šokių koliažas, kuris išreiškia holistinį ir dvasinį pagrindinės choreografės Noa Wertheim požiūrį. Nuo šokio teatro įkūrimo kiekvienais metais pastato bent po vieną produkciją, kuri apima tiek originalius šokio darbus, tiek įvairius bendradarbiavimo projektus, taip kiekvieną kartą pakviesdami publiką į naują, užburiančią kelionę. „Vertigo“ teatro darbai skatina socialinius ir aplinkos pasikeitimus. Išlaikydamas aukštus teatrinės programos standartus taip pat ugdo asmeninius ryšius su visuomene savo novatoriškomis programomis, kurios yra susijusios su dabartine socialine realybe.  Nuolat ieškodami kaip pasiekti ir suburti žmones per kūrybingą judesio raišką choreografai naudoja šokį kaip būdą kalbėti apie socialines ir aplinkosaugos problemas bei ieško jų sprendimo būdų.
Šokio teatras „Vertigo“ pristato išskirtinį šiuolaikinio šokio požiūrį, skatinantį meninę kūrybą, turinčią tvirtą socialinį, aplinkosauginį ir bendruomeninį supratimą, atspindi nuolatinį įsipareigojimą toliau tirti žmogaus prigimtį ir mūsų ryšį su aplinka. Ši vizija per pastaruosius metus išsivystė į gyvenimo būdą ir savitą šokio kalbą, kurios mokoma Izrealyje ir visame pasaulyje.

Nuotr. Runo Abro

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Skip to content