Šokio teatro ,,Aura“ premjera ,,Deginanti trintis“

Tuo tarpu, kai „New York Times“ skelbia apie kompanijos ,,Peeping Tom“ gastroles JAV, Kaune, šokio teatre ,,Aura“ ties spektaklio premjera darbuojasi šios belgų kompanijos šokėjas-choreografas Brandonas Lagaertas. Lapkričio 29-ają Kauno kultūros centre žiūrovams bus pristatyta premjera ,,Deginanti trintis“.

 

Projektas gimė socialiniuose tinkluose

B. Lagaertą, kaip neįprastai ir išskirtinai įdomiai judantį šokėją, Kauno šokio teatro vadovė Birutė Letukaitė atsitiktinai pamatė socialiniuose tinkluose. „Man iš karto patraukė akį jo solo. Jis juda taip, tartum būtų be kaulų, visiškai nenuspėjamai“, – pasakojo B.Letukaitė.
Pasigilinusi į jo veiklas, teatro vadovė sužinojo, kad jis veda šokio pamokas ir nutarė jį pasikviesti į ,,Aurą“. Neilgai trukus, B.Letukaitė patikėjo jam savo šokėjus kuriant naują spektaklį.

,,Atidaviau teatro trupę į šio kūrėjo rankas, rizikuodama. Žinoma, procesas labai įdomus visiems – šokėjams, choreografui, kompozitoriui. Tačiau to per maža. Tikiuosi, eksperimentas su trupe, pasiteisins ir bus įdomus ir žiūrovui, kuris pamatys kitokią ,,Auros“ spalvą“, – mintimis dalijosi teatro vadovė.

 

Muzika gims kūrybos procese

Repeticijų aikštelėje vyksta betarpiškas visų spektaklio kūrėjų bendravimas – ,,geroji trintis“. Garso takelis spektakliui kuriamas čia ir dabar, repeticijas stebint kompozitoriui, belgų muzikantui Feliksui Machtelinckxui, grupės „Tin Fingers and White Dress“ vadovui.
Jo muzika apima nuo 80-ųjų sintetinio popo iki elektronikos.
Pasak choreografo, kuriamas labai intymus garso takelis, kuris ir romantiškas, ir tuo pat metu niūrus, ir labai intensyvus, leisiantis išsiskleisti šokėjų fiziškumui.

 

Garso ir vaizdo patirtis

,,Deginanti trintis atsiranda iš žmonių santykių su objektais, polinkio juos sureikšminti ar net garbinti, vyksta nuolatinė kova dėl teritorijos“, – sako spektaklio ,,Deginanti trintis kūrėjas Brandonas Lagaertas.
Choreografas nelinkęs sukonkretinti spektaklio žinutės, nes toks menas jam primena pamokslavimą, ko jis vengia. ,,Spektaklis gausus vaizdų ir vaizdinių, kuriuose kiekvienas galės išskaityti savas prasmes. Tai bus garso ir vaizdo patirtis ir prasmių nereikėtų ieškoti spektaklio struktūroje. Prasmes kviečiama kurti publika, asmeniškai ir betarpiškai interpretuodama vaizdus“, – sakė Brandonas.
Dirbdamas su ,,Auros“ šokėjais, choreografas stengiasi atskleisti kiekvieno šokėjo savitumą ir jo asmenines patirtis. ,,Tai, kaip kiekvienas žmogus išreiškia tą patį dalyką, šiuo atveju, per judesį, yra asmenybės pasireiškimas. Aš bandau išryškinti šiuos bruožus, užuot bandęs juos paslėpti“, – sakė choreografas.

 

Įvertintas apdovanojimais Belgijoje

Brandonas Lagaertas studijavo vaidybą ,,SKI Gente“ ir Antverpeno karališkoje konservatorijoje šiuolaikinio šokio edukacijos specialybę.
Jis dirba garsiojoje belgų šokio kompanijoje ,,Peeping Tom“, tačiau vien šokiu neapsiriboja. ,,Esu greičiau atlikėjas, kuriam judesys ir šokis tarnauja kaip vieną iš medijų“ , – sako Brandonas.
Jis tobulinasi ir ieško savęs įvairiose disciplinose – teatre, šokyje, režisūroje ir kinematografe. Už savo kūrybą yra pelnęs aukščiausią apdovanojimą Kopenhagos tarptautiniame choreografijos konkurse, taip pat „BILL Award“ apdovanojimą vizualiųjų menų kategorijoje.

 

,,Kauno šokio teatras ,,Aura“
Premjera ,,Deginanti trintis“
Kauno kultūros centras
Lapkričio 29 d., 19 val.

Bilietus platina TIKETA ir Kauno šokio teatras „Aura” (M. Daukšos g. 30A)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Šokio spektaklis

"B.O.R.N."
 2024-06-26
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content