Tarptautinio šokio festivalio „AURA 31“ programoje – „Auros“ premjera, žvaigždės iš Izraelio ir apleisto kino teatro erdvėje visus pojūčius žadinsiantys naktiniai inžinerinio teatro pasirodymai

Rugsėjo pabaigoje, kai ilgėjantys rudens vakarai ne vieną mūsų įkvepia naujiems potyriams, jau ketvirtą dešimtmetį pradedantis tarptautinis šokio festivalis „AURA 31“ kviečia tą daryti šokio ritmu. Rugsėjo 30-spalio 3 dienomis į aštuonis ypatingus ne tik formatais, bet ir erdvėmis pasirodymus pakviesiantis festivalis šokio ir teatro gerbėjams pojūčius žadins naktiniais inžinerinio teatro seansais, Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje vyksiančia „Auros“ premjera, žvaigždžių iš Izraelio pasirodymu bei spektakliais, kurie atmintyje išliks dar ilgai.

„AURA“ įkūrėja choreografė Birutė Letukaitė sako, kad šių metų festivalio programa labai įvairi – nuo trankaus atidarymo apleisto kino teatro erdvėje iki Lietuvoje dar mažai pažįstamo inžinerinio teatro, todėl kiekvieno festivalio žiūrovo laukia labai įvairios patirtys. „Kiekvienas žmogus turi savo patyrimo istoriją ir tai, kas vienam ypatinga, kitam bus tiesiog geras spektaklis. Tačiau šiemet visi, apsilankę festivalyje, susidurs su menu, kuris daug kam gali būti naujas, ir patirtimis, kurių dar neteko išgyventi“, – neabejoja ji.

Festivalio atidarymas apleistame Žaliakalnio kino teatre ir Lietuvoje nematyto inžinerinio teatro pasirodymai

„AURA 31“ atidarys jungtinės Kauno šokėjų pajėgos, kurių dauguma buvę „Auros“ nariai. Juos visus  vos vienam vakarui sujungs ir judesį inspiruos elektroninio roko grupė „Royce“ iš Klaipėdos, garsais pripildysianti daugiau nei tris dešimtmečius visuomenei užverto Žaliakalnio kino teatro erdves. Šią vieniems nostalgiją, o kitiems smalsumą žadinančią erdvę žiūrovai galės aplankyti ir antrąją bei trečiąją festivalio dieną – spalio 1-2 dienomis jame vyks Lietuvoje mažai pažįstamo inžinerinio teatro „Akhe“ iš Sankt Peterburgo  spektakliai „Demokratija“ ir „Diktatūra“.

Šokio teatro „Aura“ premjera ir italų EGRIBIANCODANZA kūrinys, skirtas Leonardui Da Vinči

Jau tapo tradicija, kad kasmet šokio teatras „Aura“ festivalio lankytojams pirmiesiems pristato sezono premjerą. Šiemet Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje žiūrovai turės galimybę pamatyti belgų choreografės Karine Ponties, laimėjusios pagrindinį rusų teatro apdovanojimą „Auksinė kaukė“, kūrinį „Prarasti / Namai toli nuo namų“. 

Dar vienų festivalio svečių iš užsienio – italų šokio trupės „EGRIBIANCODANZA“ – spektaklis „Leonardo da Vinci: Anatomie Spirituali“ pakvies prisiminti genialųjį Leonardo Da Vinči. 2019 m. debiutavęs kūrinys, kurį Kaune papildys ir lietuvių aktoriai – tai duoklė didžiajam išradėjui, mokslininkui, kūrėjui ir humanistui, kurio piešiniai ir atsispindės šokių judesiuose.

Festivalio dovana miestui, spektaklis šeimai ir „AURA 31“ uždarysianti žvaigždė iš Izraelio

Su šokiu ir teatru festivalyje susipažinti galės ir patys mažiausi jo gerbėjai. Juozo Miltinio dramos teatro interaktyviame muzikiniame judesio spektaklyje vaikams „Lopšinė Žemei“ mažiesiems suprantama kalba bus pristatoma Žemės užterštumo problema, jos priežastys ir pasekmės.

Paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais bus parodytos svečių iš sostinės – Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ – spektaklyje „Savoj krūvoj“. Spektaklyje, kurį kauniečiai ir miesto svečiai galės pamatyti nemokamai, išryškėja skirtinga kartų galia, todėl spektaklio auditorija – ne tik paaugliai, bet ir suaugusieji bei tėvai.

„AURA 31“ uždarys festivalio žvaigždė – trupė „L-E-V | Sharon Eyal & Gai Behar“ iš Izraelio. „Mūsų festivalio finaliniu akcentu taps geidžiamiausia daugelio teatro ir festivalių trupė, intensyviai keliaujanti per pasaulinį turą, kuri ką tik nulipo nuo Paryžiaus scenų, kur viešėjo su kūriniu „Meilė: 2“, – sako B. Letukaitė. – Tai ta pati įžymioji Sharon Eyal, po kurios spektaklio 2017 metais publika iš susižavėjimo drebino Nacionalinio Kauno dramos teatro sienas savo plojimais ir ovacijomis, neleidžiančiomis šokėjams nulipti nuo scenos“, – prisimena ji.

Daugiau festivalio naujienų jau visai netrukus: http://www.dancefestival.lt/aura31/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Šokio spektaklis

"Sužeistas elnias"
 2024-05-22
PIRKTI BILIETUS
Uždaryti
Skip to content